Pravidla pro soutěž netradičních plavidel 

  1. CO VÁS ČEKÁ –soutěž nadějných konstruktérů výstředních lodí a jiných neodolatelných netradičních plavidel, jejichž originalita a zpracování bude kritériem v jejich umístění v soutěži. 
  2. TÝMOVÝ DUCH – soutěž plavidel je určena pro maximálně 4 členné posádky, které společně vyrobí, představí a předvedou své plavidlo. Nezletilý člen posádky může startovat pouze za podmínky písemného souhlasu jeho zákonného zástupce a po schválení jeho účasti pořadateli (doporučený věk min. 16 let) – každé posádce musí být minimálně jeden zletilý člen.
  3. BEZPEČNOST – v zájmu bezpečnosti soutěžících budou mít všichni členové posádky v průběhu plavby plavací vestu (dodá pořadatel při startu)
  4. ROZMĚRY - aby plavidlo mohlo najet na rampu a sjet z rampy, nesmí být plavidlo šiřší než 2,5 m, výšku a délku nestanovujeme, ale měla by být přiměřená k šířce plavidla.
  5. MATERIÁL - jelikož chceme zachovat život ryb v přehradě, nesmí být použity toxické materiály, materiály, které se rozkládají ve vodě. Dále by se nemělo plavidlo rozpadnout na malé části při sjezdu plavidla do vody. Taky žádné motorové pohony, oleje apod.
  6. HODNOCENÍ– v soutěži netradičních plavidel se hodnotí kreativita plavidla i posádky, náročnost výroby a plavbyschopnost. Další soutěžní disciplínou je divácké hodnocení plavidel a jejich posádek.
  7. CENY – nejlepší posádky obdrží hodnotné ceny.
  8. STARTOVNÉ – start v této soutěži není zpoplatněn, navíc každý člen posádky obdrží tričko Baškohrátek a poukaz na občerstvení. 
  9. PŘIHLÁŠENÍ PLAVIDLA DO SOUTĚŽE – doporučujeme přihlášení plavidla co nejdříve pomocí formuláře zde na stránkách Baškohrátek (přihláška není závazná, ale velmi nám pomůžete lépe sestavit celodenní program). Plavidlo lze přihlásit nejpozději v den konání akce v rámci registrace plavidel dle programu.

Chcete-li se na cokoli zeptat, poradit se, konzultovat, jsme Vám k dispozici na tel.č. 737 910 533 nebo na e-mailu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

 Nezávazná přihláška